Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 795237252 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego w Klęczanach!

Gminna Inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020 miała w tym roku miejsce w Naszej Szkole. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. o godz. 8.30 w Kościele p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Chomranicach, którą poprowadził Ks. Proboszcz Stanisław Pachowicz. Następnie uroczystości przeniosły się do szkoły. A tu najpierw w radosnej atmosferze pożegnano wierszami i piosenką – wakacje oraz rozstrzygnięto XII edycję konkursu „ Kartka z wakacji”.

 

Ważnym momentem uroczystości był dźwięk syreny alarmowej i komunikat spikera polskiego radia z 1 września 1939 roku. Był przejmujący wiersz o Westerplatte i wzruszające „ Nie pamiętasz, bo nie mogłeś - byłeś wtedy małym chłopcem”. Dla uczczenia 80 rocznicy tragicznego września dokonano otwarcia Muzeum Szkolnego im. Juliana Jacaka, wieloletniego dyrektora szkoły. Pełne pamiątek minionych czasów, urządzone w wyremontowanym pomieszczeniu piwnic stanowi wielki skarb szkolnego i środowiskowego dziedzictwa. Dyrektor szkoły Jerzy Rogalski mówił o wolności i o tym, że musimy się ciągle o nią troszczyć. Bo bardzo łatwo we współczesnym świecie ją stracić.

Na zakończenie Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski życzył wszystkim naszym gminnym 15 szkołom wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym i przekazał pozdrowienia całej szkolonej gminnej społeczności. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Radni Rady Gminy Chełmiec: Anna Stepaniak, Andrzej Tyrkiel , Jan Mróz, Sylwester Zaryczny, Rafał Kasieczka Władysław Wnęk na czele z Wiesławem Szołdrowskim Przewodniczącym Rady Gminy Chełmiec, dyrektor GZE Chełmiec Radosław Potoczek; sołtys wsi Klęczany Stanisław Kantor, Lucyna Burnagiel, Agnieszka Jacak oraz przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Latko -Mróz.