Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 795237252 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

Teatr ,, Tomcio" z Nowego Sącza

Dnia  9 października odwiedził nas teatr ,, Tomcio" z Nowego Sącza oraz goście specjalni; przedszkolaki z przedszkola w Klęczanach. Przedstawiono spektakl pt. ,, Bajka o szczęściu". Głównym bohaterem  jest staruszek, który ma wokół siebie kochające go zwierzęta – koguta, świnkę i myszkę. Niestety jego przywiązanie do przyjaciół okazało się niewystarczające i mało trwałe, ponieważ sprzedał swoich najbliższych handlarzowi za mało znaczące przedmioty, które tak naprawę w ogóle nie były mu potrzebne.

 

 

Po czasie staruszek zrozumiał swój błąd i wyruszył w świat, aby odzyskać to, co ma prawdziwą wartość – przyjaźń i miłość najbliższych. Bajka kończy się dobrze. Starszy pan odnajduje swoich przyjaciół, z którymi wraca do domu.

Przedstawienie było wspaniałą lekcją o tym, że w życiu nie są ważne rzeczy materialne, czy też drobiazgi, które rzekomo poprawią nam humor. Zapamiętajmy morał płynący z tej bajki: przedmioty choćby najpiękniejsze szczęścia nie dają. Największym jego źródłem są przyjaźń i miłość bliskich.