Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: (18) 443-36-09 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

Klasa IV i V w Krynicy

Dnia 16 października klasy IV i V udały się na wycieczkę szkolną do przepięknej miejscowości Krynica-Zdrój. Uczniowie zwiedzali Deptak Główny z neorenesansową Pijalnią Wód (Starym Domem Zdrojowym), zatrzymali się przy pomnikach Adama Mickiewicza i Nikifora. Dowiedzieli się także kim był Jan Kiepura. Potem wyjechali kolejką linowo - terenową na Górę Parkową , skąd rozpościerał się wyjątkowy widok na Pasmo Jaworzyny. Podczas zejścia w dół odwiedziliśmy Leśne Sanktuarium Maryjne z figurą Najświętszej Maryi Panny - Królowej Krynickich Zdrojów oraz mijaliśmy staw z kaczkami i łabędziami.

Koło południa pojechaliśmy na Słotwiny Arena, gdzie spacerowaliśmy pierwszą w Polsce ścieżką w koronach drzew oraz wyszliśmy na wieżę widokowa o unikalnej konstrukcji drewnianej. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejscowienia trasy, a widoki rozpościerające się z wieży zapierały dech w piersiach. Łączna długość ścieżki wyniosła 1030 metrów. Na trasie, pod czujnym okiem przewodnika i opiekunów, uczniowie mogli bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu. Czas spędzony na wycieczce okazał się bardzo owocny. Dzieci wróciły do domów w dobrych humorach z pięknymi wspomnieniami.