Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: (18) 443-36-09 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

„Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”

      

Dnia 24.10.2019r. w naszej szkole odbył się ciekawy spektakl „ Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Przedstawienie miało na celu propagowanie atrakcyjnej edukacji, poprzez niecodzienne eksperymenty fizyczne oraz chemiczne. Spektakl  w rozrywkowy sposób przemycał treści lekcyjne. W czasie pokazu dzieci miały możliwość zobaczyć ciekawe doświadczenia i wziąć w nich udział.

 

ieliśmy możliwość zobaczyć i uczestniczyć w pokazie z zimnym  ciekłym azotem. Zbadaliśmy m.in. niektóre właściwości wodoru, helu, składu powietrza. Następnie posłuchać ciekawego wykładu z chemii i fizyki a także odpowiedzieć na pytania podczas kolorowego quizu. W wydarzeniu wzięły udział klasy od 0-8 wraz z nauczycielami. Cała szkoła świetnie się bawiła i dużo dowiedziała. Koordynatorem wydarzenia była mgr inż. Marcelina Kasprzyk.