Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: (18) 443-36-09 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

Ciekawa wycieczka uczniów klasy VII i VIII…

W piątek, 13 grudnia 2019 roku uczniowie klasy VII i VIII pod opieką Pań: Anny Wcześny i Marzanny Bodziony skorzystali z zaproszenia nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Najpierw obejrzeli przedstawienie teatralne o charakterze patriotycznym, oparte na motywach III części „Dziadów” Adama Mickiewicza oraz wątku bitwy pod Marcinkowicami i udziału w niej marszałka Józefa Piłsudskiego. Piękny, starannie przygotowany spektakl był długo oklaskiwany przez widzów. Następnym punktem było zwiedzanie XVIII wiecznego dworku, zwanego także pałacem , zamieszkałego niegdyś przez rodzinę Morawskich, a będącego obecnie muzeum pamiątek po niej.

 

Dworek gościł w okresie swej świetności wiele osobistości, między innymi Józefa Piłsudskiego. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie pokazu walk obronnych w wykonaniu marcinowickiej młodzieży oraz filmu prezentującego możliwości kształcenia się w tutejszej szkole. Po tak pełnym wrażeń pobycie w gościnnych Marcinkowicach uczniowie wrócili do Klęczan.