Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 795237252 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

KIM DLA MNIE JESTEŚ, PANIE ?

Słowa te wprowadziły nas w tegoroczne jasełka o Bożym Narodzeniu, które odbyły się w Domu Kultury w Klęczanach. Dzięki wielkiej dobroci Gospodarzy miejsca – Państwa Lucyny i Andrzeja Burnagiel, którzy bezinteresownie udostępnili nam przestrzeń lokalu zarówno do prób jak i do premiery jasełek, wszyscy przybyli Goście mogli obejrzeć przedstawienie. Bohaterami jasełek byli Uczniowie naszej Szkoły w liczbie 89. Mistrzowskie interpretacje podjętych przez nich ról, doborowe ścieżki dźwiękowe piosenek i melodii, a także przygotowane dekoracje i zmiany scenografii, pozwoliły Widzom zajrzeć w kontekst kulturowy, przestrzeń i czas sprzed dwóch tysięcy lat.

 

Kochane Babcie i Dziadkowie, którym przedstawienie to tradycyjnie było dedykowane, mogli ze wzruszeniem widocznym na twarzach, ucieszyć swoje serca. Ich Wnuki bowiem, wcielając się w różne postaci - począwszy od cudu stworzenia świata, a skończywszy na cudzie Zbawienia człowieka – z pasją pokazali swoje talenty aktorskie i muzyczne. Dziękując każdej osobie, która w jakikolwiek sposób przyczyniła się do powstania jasełek, trzeba podkreślić, że to wspólne dzieło, które wymagało ogromnego wysiłku wielu osób, przyczyniło się do radości i większej integracji naszej szkolnej oraz lokalnej społeczności.

Za co Bogu niech będą dzięki!