Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

DZIEŃ EKSPERYMENTÓW DLA KLAS 1-3

Co to jest chemia ? Gdzie możemy się spotkać z chemią? W ostatnich dniach zachowując reżim sanitarny odwiedziła nas Pani mgr inż. Marcelina Kasprzyk i odsłoniła nam rąbka tajemnicy ciekawej nauki jaką jest chemia....

 

Zajęcia pokazały nam z czego składa się i jak wykonać mydło. Eksperymenty się udały, Pani wykonała kilka mydeł o różnych zapachach takich jak piernik, zielone jabłko, pomarańcza, lawenda, róża oraz z dodatkiem kwiatów storczyka. Zajęcia uświadomiły nas z czego składa się ten podstawowy środek czystości używany na co dzień. Ponadto zostały wykonane jeszcze inne eksperymenty np. czary-mary ze świeczkami ,co pokazało nam wpływ tlenu na podtrzymywanie procesu spalania. Ponadto zbudowaliśmy układ w którym popłynął prąd i żarówka zaczęła świecić. Wywołało to ogromną radość i rozbudziło ciekawość u wszystkich dzieci:-) Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę mydełko do mycia rąk.