Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Rok szkolny 2016/17

Nasi kolędnicy zdobyli I miejsce w Gminie!

Już po raz dwudziesty szósty odbył się Gminny Przegląd Grup Kolędniczych "Kolędnicy w Klęczanach." W tym roku do konkursu zgłosiło się osiem grup kolędniczych. Startowali oni w trzech kategoriach: dziecięca, młodzieżowa i dorosła. 

 

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Nagrody uczestnikom wręczali Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski oraz Barbara Barycz Dyrektor GOK w Chełmcu. A specjalne podziękowanie i upominek od Wójta i Ośrodka Kultury trafił do osoby, która zapoczątkowała tę wspaniałą tradycję Przeglądów Kolędniczych w Klęczanach czyli pana Juliana Jacaka.

Konkurs oceniała Komisja w składzie: Benedykt Kafel – etnograf, Monika Kurzeja - specjalista ds. muzyki ludowej i gwary, Aleksander Smaga – muzyk, Andrzej Tyrkiel – Przewodniczący  Komisji Kultury i Oświaty, Radny Gminy Chełmiec i Magdalena Kroh – Etnograf. 

Nasza grupa, której opiekunem od oddziału przedszkolnego jest 

p. Dorota Wójcik  zdobyła I miejsce oraz awans do przeglądu powiatowego Sądeckie Kolędowanie w Mystkowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!