Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Rok szkolny 2016/17

Jasełka ‘2017 „Na początku było Miłosierdzie…”

 Piękne jasełka o Bożym Narodzeniu przedstawili nasi uczniowie  w ostatnie niedzielne popołudnie tj. 22 stycznia 2017r.

Swój występ zadedykowali w sposób szczególny swoim Dziadkom i Babciom z okazji mijającego święta.

  

 

Te spotkania szkoły i środowiska cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku jasełka koncentrowały się wokół Bożego Miłosierdzia. Dyrektor szkoły mgr Jerzy Rogalski składając życzenia mówił, że często rozumiemy Miłosierdzie jedynie jako ulitowanie się i jako przebaczenie. Miłosierdzie to inaczej dobroć serca i czyny miłości. Bez Miłosierdzia każde nasze działanie, nawet w najlepszych zamiarach skazane jest na porażkę, a tzw. powszechne mówienie prawdy prosto w oczy - bez miłosierdzia - może zniszczyć drugiego człowieka.

Składając życzenia  wszystkim licznie zebranym mieszkańcom, gościom, dzieciom i nauczycielom  dyrektor szkoły w sposób szczególny podziękował uczniom za zaangażowanie w występ i kultywowanie pięknej tradycji, a także obiecał czekolady dla wszystkich dzieci. W jasełkach brała udział cała szkoła tj.100 uczniów. Wśród gości  m.in. Ks. Proboszcz Parafii Chomranice – mgr Stanisław Pachowicz, sołtys Klęczan – Pan Stanisław Kantor, przewodnicząca rady rodziców – Pani Magdalena Latko-Mróz  i wielu gości. Koordynatorem imprezy była siostra katechetka Anna Kmieć. Wspomagało siostrę w tym zadaniu kilku nauczycieli.