Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Rok szkolny 2016/17

Eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego

Wiosna została powitana przez uczniów naszej szkoły w sposób poetycki, gdyż dnia 20 marca 2017 roku, a więc w pierwszym dniu astronomicznej wiosny, wielbiciele recytacji wzięli udział w szkolnych eliminacjach do Gminnego Konkursu w Januszowej.
Uczniowie klas I-III prezentowali po dwa wiersze, a starsi- z klas IV- VI oprócz wiersza prezentowali także fragment wybranej przez siebie prozy. Komisja w składzie: dyrektor szkoły mgr Jerzy Rogalski, siostra mgr Anna Kmieć oraz nauczycielka języka polskiego mgr Marzanna Bodziony mieli trudne zadanie, aby wybrać najlepszych recytatorów, gdyż poziom recytacji był wysoki. Ostatecznie w kategorii klas młodszych zwyciężyli uczniowie klasy drugiej: Bartłomiej Nowak i Piotr Wróbel. Wśród uczniów starszych klas zwyciężyli: Amelia Wróbel z klasy szóstej i Paweł Zaczyk z klasy piątej.
 
 Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim pozostałym dziękujemy za udział i zapraszamy do zmagań recytatorskich  w przyszłym roku.
 
 W eliminacjach udział wzięli także:
 
z klasy I - Magdalena Wąsowicz i Jakub Wideł
 
z klasy II - Karol Podolak i Monika Lelito
 
z klasy IV - Michał Kosiński
 
z klasy V - Joanna Kornaszewska i  Nikola Wąsowicz
 
z klasy VI - Kamila Kuźma, Katarzyna Mróz, Paweł Kaczor, Edyta Kuźma i Katarzyna Kosińska
 
Poza konkurencją zaprezentowali się także uczniowie klasy 0, przedstawiając pełną uroku inscenizację.