Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Rok szkolny 2016/17

Niech Żyje Trzeci Maj!

Piękną tradycją naszej szkoły są wyjątkowo uroczyste obchody święta 3 Maja. W przed dzień tego wielkiego narodowego święta ponownie nasi uczniowie odtworzyli brzemienne dla przyszłości Polski chwile, gdy obóz patriotów polskich wyrwał naród z zaklętego kręgu niemocy, rozkładu i zgorszenia. Konstytucja 3 Maja z 1791 roku - druga na świecie, po USA w 1787r. a pierwsza w Europie konstytucja - była widomym znakiem siły narodu polskiego, który w trudnym okresie dziejowym zdołał położyć podwaliny pod odrodzenie narodowe.

Z okazji zbliżającego się święta dyrektor szkoły mgr Jerzy Rogalski złożyły życzenia wszystkim Polakom. Życzył radosnego majowego świętowania. „Abyśmy umieli korzystać z wolności i nauki płynącej z historii. Abyśmy wszyscy w naszym kraju bez względu na przekonania i racje umieli z sobą żyć i zachowywali wobec siebie szacunek...”. 

 

Uroczysta akademia odbyła się dnia 28 kwietnia br. (tj. piątek) o godz. 10:45 na sali gimnastycznej. Akademię zaprezentowali uczniowie przygotowani przez nauczyciela historii: mgr Aleksandra Dudę, przy wsparciu Pani mgr Doroty Wójcik - opiekuna szkolnego chóru.

 

Wystąpili:

Prowadzący:  Amelia Wróbel i  Katarzyna Mróz

Król Stanisław August Poniatowski - Paweł Kaczor

Cesarzowa Rosji - Caryca Katarzyna  - Kamila Kuźma

Król Prus   – Fryderyk Wilhelm II   - Jakub Jawor

Cesarz Austrii – Franciszek I  – Sebastian Brdej

Stanisław Małachowski: Damian Pawlik

Hugo Kołłątaj : Damian Jakubowski

Ignacy Potocki: Dawid Jankoś

Recytatorzy : Gabriela Matląg, Edyta Kuźma, Katarzyna Kosińska i Kinga Kuźma

Służący: Jakub Błyskal i Kacper Kądziołka

Członkowie chóru „Sowiki” - Amelka Wróbel, Kasia Mróz, Natalka Wójcik, Asia Kornaszewska, Julia Budnik, Nikola Wąsowicz, Partycja Gródek, Monika Lasyk, Wiktoria Kaczka, Dominika Sarota.  

Obsługa sprzętu komputerowego - Witold Mordarski

Scenariusz i realizacja: mgr Aleksander Duda 

Śpiew i  taniec : mgr Dorota Wójcik