Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Rok szkolny 2016/17

17 Turystyczny Rowerowy Rajd Górski Pograniczem Polsko-Słowackim

 
W dniach 16-17 września 2016 r., odbył się 17 Turystyczny Rowerowy Rajd Górski Pograniczem Polsko-Słowackim. Nasza szkoła wzięła w nim udział już po raz 8. Tradycyjnie odległość do mety rajdu - Circia po słowackiej stronie granicy, podzieliliśmy na trzy etapy: pierwszy, z Klęczan do Nowego Sącza przejechaliśmy rowerem; drugi, z Nowego Sącza do Muszyny pokonaliśmy pociągiem; trzeci z Muszyny, przez przejście graniczne w Leluchowie (Most Wyszehradzki) do Circia (mety rajdu), znów rowerem.
 
Przy sprzyjającej pogodzie, mieliśmy czas na spokojny przejazd i podziwianie uroków krajobrazu okolic trasy. Wyjeżdżając z Muszyny w stronę Leluchowa, nadarzyła się nam okazja, do obserwowania sprawności OSP  podczas próbnego alarmu. Przebiegowi akcji przyglądaliśmy się z zaciekawieniem. W naszej rowerowej ekipie był Witek Mordarski, należący do młodzieżowej grupy OSP Klęczany, który mógł  porównać działania obu jednostek i co nieco opowiedzieć nam o tej "służbie".
  W sobotę, jak co roku, uczestniczyliśmy w polsko-słowackim spotkaniu wszystkich uczestników rajdu na Moście Wyszehradzkim. Staroście Circa i dyrektorowi szkoły, która już od 14 lat współpracuje z organizatorem rajdu, uroczyście  podziękowano i  wręczono pamiątkowe medale z okazji 50 lecia działalności Komisji Turystyki Rowerowej. Wręczenia dokonał prezes tejże Komisji p. Wiesław Wcześny. Po wspólnym poczęstunku, wybraliśmy się w drogę powrotną. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze raz w Muszynie, by odwiedzić przepiękne o tej porze roku Ogrody Sensoryczne... 
  Rajd Pograniczem Polsko-Słowacki, to "lekcje i nauka" w terenie - przyrody, geografii, historii, to wspaniała okazja do podnoszenia poziomu sprawności jazdy na rowerze i aktywnego wypoczynku. Doskonały sposób na ćwiczenie przepisów ruchu drogowego, sprawności poruszania się w ruchu ulicznym, a także możliwość integracji grupy, zawiązywania nowych znajomości, poznawania języka, kultury i zwyczajów Słowaków... Do zobaczenia w Circiu już za rok...
 
Uczestnicy rajdu: Katarzyna Mróz, Edyta Kuźma, Kinga Kuźma, Amelka Wróbel, Sebastian Brdej, Dawid Jankoś, Witek Mordarski oraz Łukasz Kowalczyk.
Opiekunowie:p. Anna Wcześny i p. Władysław Mordarski