Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Rok szkolny 2016/17

20 Jubileuszowy Jesienny Rajd Rowerowy

 
Przy wyjątkowo pięknej i słonecznej pogodzie, w dniach 30.09-01.10.2016 roku odbył się 20 jubileuszowy Jesienny Rajd Rowerowy " Na raty". Organizatorem rajdu była Komisja Turystyki Rowerowej w Nowym Sączu, działająca przy PTTK Odział "Beskid".
 
 
 
 
 
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Jadzia Jacak, Natalka Wójcik, Karol Lelito, Patryk Plata (kl.IV),Nikola Wąsowicz (kl.V), Kasia Mróz, Amelka Wróbel, Kinga Kuźma, Edyta Kuźma, Dawid Jankoś i Witek Mordarski (kl.VI). Do grupy dołączyli także absolwenci, którzy zanim opuścili szkołę, również brali udział w licznych rajdach : Kuba i Bartek Joniec, Daniel Wąsowicz, Ola Szczurek i Łukasz Kowalczyk. Zanim dojechaliśmy na metę rajdu (SP w Maciejowej) przejazd trasy uatrakcyjniliśmy dodatkowo pobytem na Pump-Tracku w Nowym Sączu.To miejsce zawsze dostarcza dużo frajdy,a ponad to, wymusza zdobywanie nowych umiejętności jazdy.Tor bowiem jest tak zaprojektowany, by pedałowanie ograniczyć do minimum. Pokonuje się go " pompując", czyli balansując na muldach, bandach i stolikach, czyli przeszkodach. Z każdym kolejnym pobytem na tym torze, nasi uczniowie radzą sobie coraz lepiej. Po przyjeździe do gościnnej szkoły w Maciejowej, był czas na integrację i zabawę do późnych godzin wieczornych. Jak zwykle najwięcej radości dostarczyła zabawa w "kryjówkę" , w której czynnie uczestniczył opiekun - p.Janusz. W sobotę na uczestników rajdu, czekały rowerowe konkurencje sprawnościowe. Nasi uczniowie w rywalizacji z innymi wypadli bardzo dobrze zdobywając liczne nagrody. Indywidualne zwycięstwa, przełożyły się na zdobycie dla naszej szkoły kolejnego pucharu - "Janosika" w punktacji drużynowej. Wszyscy uczestnicy oprócz nagród za zdobycie poszczególnych miejsc, otrzymali dodatkowo upominek rzeczowy (lampki, zapięcia rowerowe, dętki, klocki hamulcowe i inne). Po podsumowaniu wyników rywalizacji i zjedzeniu pysznej kiełbaski udaliśmy się w drogę powrotną...
Opiekunami rajdu byli:p. Anna Wcześny i p.Janusz Szczurek