Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Rok Szkolny 2018/19

22 Jesienny Rajd Rowerowy

W dniach 05-06.10.2018 r. odbył się z udziałem uczniów naszej szkoły 22 Jesienny Rajd Rowerowy "Na Raty" o Puchar Prezesa Komisji Turystyki Rowerowej w Nowym Sączu. Wśród cyklistów znaleźli się: Karol Lelito, Patryk Plata, Krystian Kucia (kl.VI), Nikola Wąsowicz (kl.VII), Brdej Sebastian, Dawid Jankoś, Kosińska Katarzyna, Kuźma Edyta, Kuźma Kinga, Gabriela Matląg, Witold Mordarski, Katarzyna Mróz i Amelia Wróbel (kl.VIII). Opiekę sprawowali p. Anna Wcześny i p. Janusz Sczurek. Piękna i słoneczna pogoda, sprzyjała podziwianiu uroków kolorowej jesieni na trasie całego przejazdu od Klęczan aż do przekroczenia mety rajdu w Czaczowie.

 

 

Wszyscy uczestnicy po raz kolejny mieli okazję doskonalić umiejętności jazdy na rowerze, przypomnieć sobie znajomość przepisów ruchu drogowego, a posiadając koszulki odblaskowe (zgodnie z przepisami dot. poruszania się kolumny rowerów), promować bezpieczną jazdę, a co za tym idzie, włączyć się w akcję "Odblaskowa szkoła", w której to , jak co roku, nasza placówka bierze czynny udział.  Po przyjeździe do szkoły w Czaczowie wieczorową porą, tradycyjnie już odbyła się  zabawa w chowanego i trwające do późnych godzin nocne, integracyjne uczniów rozmowy;).           

Sobotę rozpoczęliśmy od spaceru rowerowego do Barnowca i sesji zdjęciowej przy replikach armat u p. Jacka Ryby. Potem, zgodnie z programem organizatora rajdu, odbyła się rywalizacja z innymi uczestnikami w konkurencjach sprawnościowych, w których i tym razem nie zawiedli nasi uczniowie. W rywalizacji z rówieśnikami z SP w Czaczowie, Barnowca, ZSE w N.S w grupie uczniów starszych z w jeździe żółwiej bezkonkurencyjni byli Kasia Mróz i Witek Mordarski. W trakcie podsumowania Rajdu, szkoła otrzymała Puchar Zespołowy, p. Anna Wcześny i p.Janusz Szczurek podziękowania i pamiątkowy puchar za długoletnią współpracę z KTR, a  uczniowie nagrody za udział w konkurencjach.  Na szczególne wyróżnienie zasłużyli - Gabriela Matląg, Patryk Plata i Karol Lelito, którzy zostali uhonorowani srebrną odznaką KOT za udział i zdobyte punkty w dotychczasowych rajdach. Po oficjalnym zakończeniu i pokonaniu trasy powrotnej ok. godziny 17, wszyscy troszkę zmęczeni, ale zadowoleni  przywitali swoje rodzime Klęczany :)