Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Rok Szkolny 2018/19

XXI patriotyczny „Bieg Legionisty”

19X 2018r. w piątek, już po raz 26 odbył się „Bieg Legionisty”. Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie ponad sześciuset uczestników ze szkół z terenu gminy i nie tylko. Organizacja biegu oprócz tego, że prowadzi do wyłonienia najlepszych biegaczy, to jeszcze ma wymiar patriotyczny – upamiętnia legionistów walczących u boku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bitwie pod Marcinkowicami w 1914r. Tradycyjne, jak co roku, Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, wraz z  delegacją uczniów oddał hołd poległym Legionistom, składając kwiaty i zapalając znicze na cmentarzu wojskowym, położonym przy lesie  Pasternik.

ieg został przeprowadzony w Marcinkowicach na obiekcie sportowym LKS Zamczysko. Naszą szkołę reprezentowała 27 osobowa grupa uczniów kl. II-VIII, w której składzie znaleźli się: Jakub Wójs, Artur Zaczyk, Piotr Leśnik, Jakub Wideł, Jakub Fritz, Karol Ligarski, Julia Plata, Bartłomiej Nowak, Kamila Ligarska, Karol Podolak, Kacper Brdej, Daniel Lasyk, Wiktoria Kaczka, Anna Bobińska, Karol Lelito, Patryk Plata, Patryk Pociecha, Patrycja Gródek, Monika Lasyk, Nikola Wąsowicz, Michał Jakubowski, Bartek Leśnik, Julka Budnik, Edyta Kuźma, Kinga Kuźma i Kuba Błyskal. Wszyscy ambitnie, na miarę swoich możliwości, walczyli o jak najlepsze pozycje. Bardzo dobry wynik osiągnęła Edyta Kuźma, zajmując w swojej kat. wiekowej dobre 7. miejsce. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Wszystkim, którzy wzięli udział i zmierzyli się nie tylko z innymi uczestnikami, ale i z własnymi możliwościami, serdecznie gratulujemy!!!