Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

„Kto Cię zna, ten już wie: nie zatrzyma Ciebie nikt, żadna siła nie pokona! Nikt nie kocha mnie jak Ty! (…) Uratowałeś mnie!”

20220406 115559Powyższe słowa piosenki zespołu Małe TGD, pt. „Drzewo”, towarzyszyły naszym dzieciom podczas tegorocznych rekolekcji szkolnych od 4. – 6. kwietnia. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych udawali się w te dni między swoimi lekcjami do kościoła parafialnego w Chomranicach, aby wspólnie z równieśnikami z innych szkół uczestniczyć w Mszy świętej oraz naukach rekolekcyjnych. Wygłosił je z aktywnym zaangażowaniem uczniów Ks. Marcin Krępa, dyrektor diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach.

 

Podczas Eucharystii przekazywał on młodym uczestnikom rekolekcji wydarzenia z życia oraz przypowieści Pana Jezusa, a więc przybliżał to, co Kościół ma najcenniejsze, czyli Słowo Boże i Sakramenty. Radość i pozytywne relacje uczniów dają nadzieję, że zasiane w sercach ziarna Ewangeliczne wydadzą w życiu tych młodych osób we właściwym czasie obfity plon… Co niech dopełni łaska Pana Jezusa i współpraca z nią poszczególnych osób. Oby każdy potrafił odnaleźć siebie w Bożym Sercu jako szukający Pana Jezusa Zacheusz, bądź jako marnotrawny syn, któremu MIŁOŚĆ OJCA pomogła wrócić do DOMU…