Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

TBRD’ 2022

100Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

11 kwietnia br. odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięło 40 uczniów reprezentujących 7  szkół  naszej gminy: SP Niskowa, SP Świniarsko,  SP Librantowa,  SP Klęczany, SP Rdziostów, SP  Chełmiec i SP Paszyn.

Celem tego cyklicznie odbywającego się turnieju  jest podnoszenie znajomości zasad ruchu drogowego wśród młodzieży oraz działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa i kultury zachowania na drodze, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

W  I części każdy uczestnik rozwiązywał test  składający się z 25 pytań z różnych zagadnień ruchu drogowego oraz drugi test z 10 skrzyżowań.

W II części turnieju każdy wykonywał zadanie praktyczne, tj. jazdę rowerem po torze przeszkód.

Ponadto zawodnicy poszczególnych szkół zespołowo w III części  wykonywali zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.Tą część oceniała pielęgniarka dyplomowana Pani Krystyna Wojtarowicz. Dopiero zestawienie ze sobą wszystkich trzech części dało końcowe wyniki.

Końcowa klasyfikacja  drużynowa /SP młodsi/

 1. Klęczany     2. Świniarsko    3. Chełmiec  

Końcowa klasyfikacja  drużynowa /SP  starsi/

 1. Klęczany     2. Rdziostów   3. Świniarsko

 Opiekunem zwycięskich drużyn  była  mgr Anna Wcześny.                                                   

Dodatkowo prowadzona była  klasyfikacja indywidualna uczestników. W kategorii SP - młodsi  najlepsi byli:

 1. NOWAK Justyna   z  SP Klęczany 
 2. FRITZ Jakub   z  SP Klęczany   
 3. MAJDA Franciszek   z SP Świniarsko
 4. KOZIOŁ Ewelina  z SP  Chełmiec
 5. WÓJS  Jakub z  SP  Klęczany
 6. OBIEDZIŃSKA  Julia z SP  Świniarsko

 W kategorii  SP starsi najlepsi byli:

 1. PISZCZEK Agnieszka  z SP Klęczany 
 2. GROŃSKI  Krzysztof   z SP Librantowa    
 3. KRÓL Jakub  z  SP Świniarsko 
 4. POPIELA  Kacper  z  SP  Rdziostów
 5. NOWAK  Bartłomiej z  SP  Klęczany  
 6. MĘŻYK Anastazja   z SP  Świniarsko  

          Nagrody w postaci pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych wręczał Wójt  Gminy Chełmiec Pan  mgr inż. Bernard Stawiarski. Cieszy duże zainteresowanie dzieci  i młodzieży tym konkursem i  bardzo dobra  znajomość zasad ruchu drogowego wśród młodzieży, która  z pewnością  przełoży się w przyszłości na bezpieczną i jeszcze bardziej kulturalną jazdę kierowców na naszych drogach – powiedział Pan Wójt. Każdy uczestnik otrzymał drobne upominki w postaci  gadżetów i odblasków.

         Dyrektor szkoły mgr Jerzy Rogalski  podziękował wszystkim zawodnikom i opiekunom drużyn za miłą atmosferę i fair play … Podziękował  samorządowi gminnemu za środki na organizacje konkursu, Panu prezesowi KSS Klęczany Arturowi Pietrzakowi  za pomoc rzeczową, Panu Tomaszowi Mazurowi za sędziowanie toru przeszkód,  Pani Katarzynie Garbacz za pomoc w obsłudze turnieju i oczywiście Pani Annie Wcześny za  organizację i koordynowanie całości.

         Trzymamy kciuki za naszych gminnych drużynowych zwycięzców i życzymy sukcesów na  kolejnych etapach tego turnieju  w Nowym Sączu.

(JR)