Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

ŚWIĘTO RODZINY

10030 maja br. w godzinach popołudniowych w Domu Kultury nasza szkoła zorganizowała uroczyste spotkanie z okazji Święta Rodziny. Święta, które swoimi obchodami połączyło w sobie Dzień Matki z Dniem Ojca i z Dniem Dziecka. Oprócz rodziców i rodzin uczniów szkoły było wielu zaproszonych gości. Świętowanie nasze umilił znany w różnych krajach świata zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza prowadzony przez ks. Dyrektora Andrzeja Mulkę.

Zespół, który w minioną niedzielę obchodził XXX - lecie swojej działalności artystycznej.                                    

Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa majowego. Poprowadził je ks. Stanisław Pachowicz - proboszcz chomranickiej parafii. Powierzyliśmy niebieskiej matce nasze rodziny i kochanych Rodziców. Tego spotkania nie byłoby, gdyby najlepsza i najczulsza z Mam – Maryja, Królowa Rodzin nas tu nie zgromadziła…

Po Majówce i koncercie „Promyczków Dobra” przyszedł czas na występy najmłodszych uczniów z klas 0-III zakończony życzeniami i odśpiewaniem stu lat dla rodziców….

Realizując zadanie "OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA" dzieci zaprezentowały montaż słowno-taneczny na podstawie tekstów literackich. W ramach akcji "Nie bądź obojętny zadbaj o siebie i swoich bliskich" odbył sie happening "Zdrowie w mojej rodzinie"

 

Życzenia wszystkim złożył również dyrektor szkoły mgr Jerzy Rogalski. Mówił o miłości, jedności w rodzinach i o potrzebie wzajemnej wdzięczności. Zbyt często nie dostrzegamy dobra i piękna wokół nas. Nasze spotkanie jest pięknym świadectwem wiary. Po oficjalnych występach był czas na słodki poczęstunek dla wszystkich przygotowany przez rodziców uczniów i na wspólne rozmowy. W tym czasie można było też podziwiać prace naszego klęczańskiego koła gospodyń.

Wśród gości m.in. ks. Proboszcz z Chomranic mgr Stanisław Pachowicz, ks. Proboszcz z Marcinkowic mgr Tadeusz Celusta, radny gminy Chełmiec – Pan Rafał Kasieczka i wielu innych gości.

A wszystko to miało miejsce w gościnnych progach domu kultury u Państwa Lucyny i Andrzeja Burnagiel. Gospodarzy, których serce jest zawsze szeroko otwarte na potrzeby innych. Całość imprez koordynowały panie mgr Dorota Wójcik, mgr AgnieszkaGawlik i siostra Anna Maria Kmieć przy pomocy wielu innych nauczycieli i pracowników szkoły oraz rady rodziców.

[JR]