Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Klęczanach.

IMG 04751 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze i obfitował w wiele atrakcji. Przede wszystkim różnił się on od zwykłego dniaspędzonego w ławce szkolnej. Kolorowa, wspólnie wykonana przez uczniów klasy I i III w ramach kształcenia artystycznego inscenizacja, pod opieką pani mgr Beaty Gilewicz i pani mgr Danuty Jeż zabrała wszystkich uczestników w niesamowitą przygodę.

Mali artyści z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Były trzy misie- Puchatek, Kudłatek, Uszatek, Krzyś, lalka Barbie, bajkowa lalka, uczniowie z klasy III prezentowali różne zawody min; był policjant, rolnik, lekarz, strażak. Historia przedstawienia opowiadała o tym jak dobrze jest być dzieckiem, ale kiedyś trzeba się wykształcić, dorosnąć i dobrze wypełniać swój wymarzony zawód. Teksty artystów przepleciono śpiewem i tańcem, co uatrakcyjniało cały występ. Całości przedstawienia dopełniła wiosenna dekoracja oraz oryginalne stroje i rekwizyty. Na koniec były miłe słowa podziękowania za występ oraz życzenia skierowane przez Pana dyrektora Jerzego Rogalskiego do artystów. Widzowie nagrodzili uczniów
gromkimi brawami.

Następnym punktem programu był występ grupy akrobatycznej Screamo Trickz z Nowego Sącza zorganizowany przez panią mgr Annę Wcześny. Trenerzy prezentowali różnorodne układy akrobatyczne i trikingowe. Salta i wyskoki w ich wykonaniu często zapierały dech, adrenalina rosła, a brawom nie było końca. Dziękujemy za występ. Po tych ciekawych wrażeniach, każdy z uczniów postanowił sprawdzić swoje możliwości i umiejętności fizyczne na kolejnych stacjach sprawnościowych przygotowanych przez panią mgr Annę Wcześny. A nasze Kochane Mamy i Tatusiowie, pod przewodnictwem Pani Wiolety Kuci przygotowały kiełbaski z grilla i słodkości.

Dopełnieniem atrakcji tego dnia były dmuchane zjeżdżalnie, sponsorowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy Wszystkim za wszystko!

To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wielu emocji uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.