Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

DWIE KLAMRY TYGODNIA MISYJNEGO

IMG 20221123 WA0053Choć wydaje się, że tak niedawno przeżywaliśmy Tydzień Misyjny, to jednak bieg nowych toczących się wydarzeń przysłania powoli naszą pamięć o nim. Dobrze będzie zatem na chwilę jeszcze raz wrócić do tych ważnych dla nas dni i pokazać wspomnienia, których jeszcze nie opisaliśmy.

15 października, zanim został zainaugurowany Tydzień Misyjny, przedstawiciele naszych Uczniów wzięli udział w parafialnej wycieczce do Wioski Misyjnej w Krakowie http://www.wioskiswiata.org/ Mieści się ona w Parku Edukacji Globalnej, gdzie oprowadzani przez przewodnika, podziwialiśmy oryginalnej wielkości i jakości domy mieszkańców różnych kontynentów. Unikatowe wyposażenie domów oraz rekwizyty, które braliśmy do rąk lub oglądaliśmy, wprawiały wiele osób w podziw, a jednocześnie refleksję nad ogromem różnic w standardzie życia potencjalnego Europejczyka i np. Innuity, Papuasa, Mongoła, Peruwiańczyka czy Ghańczyka…

O sytuacji niektórych mieszkańców dowiedzieliśmy się więcej także od Ks. Stanisława Wojdaka – wieloletniego Misjonarza w Republice Centralnej Afryki oraz od Kleryków WSD w Tarnowie – Jana Gancarczyka oraz Tomasza Skóry, którzy podczas minionych wakacji uczestniczyli w stażach misyjnych w RCA oraz Boliwii. Dzięki życzliwości i gotowości działania Wydziału Misyjnego Diecezji Tarnowskiej mogliśmy zorganizować z zaproszonymi Gośćmi owocne spotkanie w naszej Szkole. Odbyło się ono jako uwieńczenie Tygodnia Misyjnego - 4 listopada br.

W tym miejscu pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej w Klęczanach za współpracę w przebiegu niniejszego spotkania dla Uczniów, a Panu Dyrektorowi za umożliwienie zorganizowania go na terenie naszej Szkoły. Szczególną wdzięczność kieruję wobec p. Tomasza Mazura, który podczas wielu podobnych akcji - każdorazowo profesjonalnie i bezinteresownie organizował całe zaplecze techniczne i choć koordynował wszystko „po cichu”, to jednak było naprawdę dobrze słychać: Wszystkim tym Osobom: BÓG ZAPŁAĆ!

Konkludując, zachęcam zainteresowanych do kliknięcia w załączone linki. Można w nichznaleźć (podobnie jak w jednym z numerów „Gościa Niedzielnego” oraz przygotowywanym wydaniu „Świata Misyjnego”) artykuły i fotogalerie, o które poproszono naszą Szkołę w reakcji na wyjątkowo bogate zaangażowanie naszych Uczniów w realizację Tygodnia Misyjnego. Niech nas wszystkich i tych, do których jesteśmy posłani, BÓG BŁOGOSŁAWI !

https://tarnow.gosc.pl/gal/spis/7911502.Tydzien-Misyjny-w-Chomranicach-i-Kleczanach
https://missio.org.pl/papieskie-dzielo-misyjne-dzieci/wszystkie-kolory-misji-2022/
https://misje.diecezja.tarnow.pl/aktualnosci/2022/10/27/tydzien-misyjny-w-parafii-imienia-
nmp-w-chomranicach-oraz-w-szkole-podstawowej-w-kleczanach/