Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Grafika do wykorzystania3Dnia 22 listopada 2022 r. na zajęciach świetlicowych obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji przypadającej 20 listopada 33 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

 

Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Uczymy się o tym co nas różni, a co nas łączy. Różnorodność jest wspaniała!

Wspólnie z organizacją UNICEF solidaryzujemy się ze wszystkimi dziećmi na świecie, symbolem tego był nasz niebieski kolor stroju. Uczniowie na zajęciach obejrzeli film oraz prezentację multimedialną o prawach dziecka. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami, a także daje możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Wspólne rozmowy, gry interaktywne oraz wykonane prace plastyczne były zwieńczeniem naszej świetlicowej inicjatywy. Poza tym nie zabrakło dobrej zabawy, czas najmłodszym dzieciom umilali uczniowie klasy piątej: Martyna Gurgul, Anita Olborska, Karol Plata, Natalia Wąsowicz, Magdalena Wójcik pełniąc funkcje animatorów – taniec, śpiew, zabawy ruchowe, gry zręcznościowe oraz słodkości. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie.