Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Aktualności

Wycieczka rowerowa kl. V

W czwartek 17.06, odbyła się długo wyczekiwana wycieczka rowerowa uczniów kl. V. Początkowo program zakładał, że uczestnicy dojadą aż pod Stary Sącz do Parku Wodnego „Stawy”, jednak po drodze plan uległ zmianie i ostatecznie cała grupa spędziła miło czas w Nowym Sączu. Wycieczka wyruszyła o 8.30 drogą wydłuż rzeki Dunajec. Po przeprawieniu się przez słynne słupy i przejechaniu wałami do ulicy Jagodowej w Nowym Sączu, grupa podążyła w kierunku ul Marcinowickiej, by później po minięciu ronda, pojechać dalej ścieżką rowerową w stronę Ruin Zamku i centrum miasta. Dzień był pogodny i bardzo ciepły, nie mogło wiec zabraknąć dłuższego postoju, gdzie uczestnicy mogliby odpocząć i trochę się ochłodzić. Lodziarnia Argasińscy przy ul Kościuszki była idealnym miejscem.

Dzieci zjadły pyszne lody /ufundowane z pieniędzy na dofinansowanie wycieczki przez Radę Rodziców/, owocowe szejki a także posiliły się prowiantem przygotowanym w domu. Ciąg dalszy planu zakładał, że resztę czasu przeznaczonego na pobyt w Nowym Sączu grupa spędzi w zrewitalizowanym Parku Strzeleckim. Plac zabaw z sadzawką i ruchomym mostkiem na wodzie, plac dla dzieci z huśtawkami, elementami do wspinaczki, pętla gimnastyczna elementami siłowni do ćwiczeń, liczne alejki, skacząca fontanna, strefa plażowania stały dla grupy atrakcyjnym miejscem do wspólnej zabawy. Niestety czas nieubłagalnie upływał, pamiątkowa fotka pod ruinami Zamku i trzeba było wracać do Klęczan… Podczas całego wyjazdu grupa okazała się bardzo zdyscyplinowana, poruszała się z poszanowaniem zasad i przepisów ruchu drogowego. Sprawną jazdą i właściwym zachowaniem na drodze udowodnili, że jeżeli tylko nie zabraknie chęci, to czeka ich jeszcze
nie jeden wspólny rowerowy wyjazd. W wyciecze wzięli udział: Filip Dominika, Jędrzejak Bartosz, Karcz Zuzanna, Kucia Kinga, Leśnik Piotr, Nowak Justyna, Wideł Jakub, Wróbel Julia, Zaczyk Artur i Wypich Kevin.
Kierownik wycieczki – wychowawca Anna Wcześny, opiekun p. Dorota Jędrzejak