Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Rok szkolny 2016/17

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Dnia 16 marca 2017 r. (tj. czwartek) w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Konkurs ten ma już wieloletnią tradycję, co roku w tym samym dniu uczniowie ponad pięćdziesięciu krajów świata zmagają się z testem jednokrotnego wyboru.

Uczestnicy konkursu przez 75 minut rozwiązują te same zestawy zadań w swojej kategorii wiekowej – zadania konkursowe są zadaniami nietypowymi o wysokim stopniu trudności, wymagają od uczniów umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni oraz kreatywności, często wykraczają poza typową matematykę szkolną.

W tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 23 uczniów naszej szkoły z klas – IV, V i VI szkoły podstawowej. Wszyscy pracowali wytrwale, z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań.

Naszą szkołę reprezentowali w kategorii:

  • „Maluch”: Michał Kosiński IV, Patryk Pociecha IV, Rafał Stanienda IV,
  • „Beniamin”: Julia Budnik V, Michał Jakubowski V, Sylwia Kądziołka V, Joanna  Kornaszewska V, Bartek Leśnik V, Dawid Piekarz V, Kacper Rzeszótko V, Dominika Sarota V, Nikola Wąsowicz V, Paweł Zaczyk V,                 Damian Jakubowski VI, Dawid Jankoś VI, Paweł Kaczor VI, Edyta Kuźma VI, Kinga Kuźma VI, Gabriela Matląg VI, Witold Mordarski VI, Katarzyna Mróz VI, Damian Pawlik VI, Amelia Wróbel VI.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które otrzymamy w miesiącu maju bieżącego roku.