Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Rok szkolny 2016/17

Ogólnopolska kampania „No promil - No problem”...

 

W dniu 18 listopada 2016 roku w nasza szkoła brała udział już kolejny raz w ogólnopolskiej  kampanii „No promil-no Problem”. Celem kampanii było  uświadomienie dzieciom i dorosłym, a przede wszystkim  kierowcom, jak ważne jest to , aby jeździli „na trzeźwo”.  

 

                                                                                                                       

W czasie ostatniej akcji Znicz 2016 odnotowano 34 wypadki drogowe, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 41 zostało rannych, ponadto zaistniało 390 kolizji. Zatrzymano blisko 80 nietrzeźwych kierujących oraz 5 pod wpływem środków odurzających." W naszej miejscowości kampania „No promil no problem” odbyła się już po raz szósty. Wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i strażnikami Straży Gminnej Gminy Chełmiec uczniowie naszej szkoły sprawdzili trzeźwość 13  przypadkowych kierowców. Zatrzymano te kilkanaście samochodów. Wszyscy uczestnicy badani alkomatem przez funkcjonariusza policji -byli trzeźwi. Dali nam Oni w ten sposób dowód, na to, że  są odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Dziękowaliśmy im za to- pysznym , zdrowym jabłuszkiem. Akcje przygotowała p. Magdalena Kaczor z klasą III a  przy jej  przeprowadzeniu pomagał szkolny pedagog p. Aleksander Duda . Wszyscy traktowali kampanie z uśmiechem i radością.