Nasza strona korzysta z ciasteczek. Używamy ciasteczek w różnych celach: do zbierania anonimowych statystyk. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

Klęczany 1a, 33-394 Klęczany Tel: 18 548 04 10 dyr06@spkleczany.chelmiec.pl

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

"Każdy jest inny każdy wyjątkowy..." - we wtórze tej piosenki odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Całą uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Chomranicach,  na której ksiądz Piotr zwrócił uwagę,  aby na wakacje zabrać ze sobą dwie walizki. Jedną z rzeczami dla ciała, a drugą dla ducha.  W tej dla ciała muszą być wszystkie środki,  które służą naszemu bezpieczeństwu, w tej dla ducha zaproszenie na mszę świętą, codzienna modlitwa i spowiedź święta, oraz praktykowanie pierwszych piątków.
Ten rok był inny...

   

 

Ognisko klasy 8

W upalny czwartek 17 czerwca 2021 roku uczniowie wraz z wychowawczynią wybrali się nieopodal szkoły na ostatnie w tym roku wspólne grillowanie. Wiszący grill oraz opał zostały wcześniej przygotowane przez kilku uczniów. Honory pełnił niezastąpiony Wojtek Hasior, który zadbał, by nikomu nie zabrakło pysznej kiełbaski z grilla. Chłopcy grali w piłkę nożną na pobliskim boisku. Czas umilał wszystkim grający na akordeonie Michał Gurgul. Dzień był gorący, ale spędziliśmy czas przyjemnie.

 

INNOWACJE W KLASIE O W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 była realizowana innowacja w oddziale 0 „Chemia to nie tylko przedmiot w szkole- ale życie wokół nas”- eksperymenty. Dzieci z zerówki miały możliwość pooglądać, a także samodzielnie wykonać proste doświadczenia chemiczne z wykorzystaniem substancji codziennego użytku. Pod okiem Pani mgr inż. Marceliny Kasprzyk raz w tygodniu brały udział w doświadczeniach.

Piknik klasy 6 i 7

Korzystając z pięknej pogody , uczniowie klasy 6 i 7 wraz z wychowawcami postanowili zakończyć rok szkolny 2020/2021 na wspólnym pikniku. Była to doskonała okazja do rozegrania międzyklasowego meczu piłki nożnej , zabawy i gier na świeżym powietrzu. Zmęczeni uczniowie mogli odpoczywać na kocach w cieniu drzew. Dobre humory oraz świeże powietrze sprawiły, że wszyscy bawiliśmy się doskonale.

Wycieczka rowerowa kl. V

W czwartek 17.06, odbyła się długo wyczekiwana wycieczka rowerowa uczniów kl. V. Początkowo program zakładał, że uczestnicy dojadą aż pod Stary Sącz do Parku Wodnego „Stawy”, jednak po drodze plan uległ zmianie i ostatecznie cała grupa spędziła miło czas w Nowym Sączu. Wycieczka wyruszyła o 8.30 drogą wydłuż rzeki Dunajec. Po przeprawieniu się przez słynne słupy i przejechaniu wałami do ulicy Jagodowej w Nowym Sączu, grupa podążyła w kierunku ul Marcinowickiej, by później po minięciu ronda, pojechać dalej ścieżką rowerową w stronę Ruin Zamku i centrum miasta. Dzień był pogodny i bardzo ciepły, nie mogło wiec zabraknąć dłuższego postoju, gdzie uczestnicy mogliby odpocząć i trochę się ochłodzić. Lodziarnia Argasińscy przy ul Kościuszki była idealnym miejscem.

Wycieczka klasy 2 i 3

Dnia 15 czerwca 2021 roku Państwo Gurgulowie zaprosili uczniów klasy 3 i 2 do swojego Gospodarstwa Hodowlanego na ognisko i małe co nieco. Dzień atrakcji zaczęliśmy od spaceru po Klęczanach, a po dotarciu do gospodarstwa zostaliśmy powitani po królewsku- uśmiechem gospodyni- Pani Małgosi, ciepłymi słowami i śniadaniem- w menu- kotlety z surówkami i przepysznym kompocikiem. Deser – przepyszne ciasto z truskawkami, borówkami i galaretką.

Klasa 4 na grillu

Klasa 4 we czwartek 17.06 udała się na klasowego grill'a w gościnę do Pani Ziemnianin.

Była pyszna kiełbaska, przekąski a nawet pianka z grilla!

 

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY - WYNIKI

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY   WYNIKI

Po długich i trudnych konsultacjach jury przyznało miejsca oraz wyróżnienia  kilku osobom.

Jednak chciałam zaznaczyć, że wszystkie prace są wyjątkowo piękne i ukazują duży talent uczniów naszej szkoły. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.  Gratuluję zwycięzcom.

Dzień Rodziny

Zaproszenie na Akademię